Vanredne „koridorske“ linije GSP-a u Beogradu

Objavljeno 24. marta 2020.

Donošenjem odluke o ukidanju javnog gradskog i međugradskog prevoza na teritoriji Republike Srbije, Vlada Srbije suspendovala je sve redovne linije JGP-a do daljeg i u glavnom gradu.

U skladu sa vladinom uredbom, Grad Beograd prilagodio je sistem javnog prevoza onim građanima čije je prisustvo na radnom mestu, zbog prirode posla, neophodno. U prvom redu radi se o zdravstvenim radnicima i onima zaposlenim u proizvodnji, čiji je angažman od presudnog značaja za funkcionisanje Grada.

Do ukidanja vanrednog stanja, Beograđane će, uz posebne radne dozvole i naloge svojih preduzeća koje će kontrolisati komunalna policija, prevoziti 32 vanredne linije koje će saobraćati dvokratno, u jutarnjim i večernjim časovima.

Nove „koridorske“ linije, njihove trase i red vožnje možete pogledati u nastavku.


Vanredne linije GSP u Beogradu


L1 Karaburma 2 - KBC Bežanijska kosa

TRASA: Karaburma 2 - Salvadora Aljendea - Marijane Gregoran - Vojvode Micka Krstića - Višnjička - Bulevar despota Stefana - Braće Jugovića - Dečanska - Terazijski tunel - Zeleni venac - Brankova - Brankov most - Bulevar Mihajla Pupina - Aleksandra Dubčeka -22. oktobra - Vrtlarska - Ivićeva - Tošin bunar - Stari put Beograd-Zagreb - KBC Bežanijska kosa

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L2 Konjarnik - Zemun polje

TRASA: Konjarnik - Ustanička - Jovana Subotića - Stefana Prvovenčanog - Bulevar Franše D'Eperea - Gazela - Bulevar Arsenija Čarnojevića - Antifašističke borbe - Bulevar Zorana Đinđića - Omladinskih brigada - Bulevar Mihajla Pupina - Aleksandra Dubčeka - Nikolaja Ostrovskog - Avijatičarski trg - Glavna - Trg Branka Radičevića - Cara Dušana - Zemun (Gornji grad) - Batajnički put - Put za institut - Slobodana Bajića - Braće Krnješevac - Duška Madžarčića Korčagina - Franje Krča – Zemun polje

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L3 Zemun (Bačka) - Medaković 3

TRASA: Medaković 3 - Svetozara Radojčića- Braće Jerkovića - Darvinova - Kumodraška - Tabanovačka - Trg oslobođenja – Bulevar oslobođenja - Bulevar Franše D'Eperea - Gazela – Bulevar - Arsenija Čarnojevića - Omladinskih brigada - Pariske komune - Tošin bunar - Prilaz - Prvomajska - Rada Končara - Ugrinovačka - Zemun (Bačka)

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 07:30

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 19:30

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L4 Karaburma 2 - Vidikovac

TRASA: Karaburma 2 - Salvadora Aljendea - Marijane Gregoran – Vojvode Micka Krstića - Višnjička - Bulevar despota Stefana – Cvijićeva - Takovska - Kneza Miloša - Mostar - Bulevar vojvode Mišića - Radnička - Vijadukt - Kirovljeva - Požeška - Blagoja Parovića - Kneza Višeslava - Patrijarha Joanikija – Vidikovac

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L5 Karaburma 2 - Kumodraž 2 (Mesna zajednica)

TRASA: Karaburma 2 - Salvadora Aljendea - Marijane Gregoran – Vojvode Micka Krstića - Višnjička - Mije Kovačevića - Ruzveltova - Bulevar kralja Aleksandra - Golsvortijeva - Krunska – Maksima Gorkog - Strumička - Kruševačka - Husova - Ljubićka -Kumodraška - Darvinova - Braće Jerkovića - Voždovački kružniput - Bulevar Peka Dapčevića - Kumodraž 2 (Mesna zajednica)

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L6 Dorćol - Braće Jerković

TRASA: Dorćol (Dunavska) - Dunavska - Dubrovačka - Cara Dušana - Francuska - Trg Republike - Kolarčeva - Terazije - Trg Nikole Pašića - Bulevar kralja Aleksandra - Golsvortijeva - Krunska - Maksima Gorkog - Strumička - Kruševačka - Miška Jovanovića - Peke Pavlovića - Zaplanjska - Dragice Končar - Braće Jerkovića – Braće Jerković

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L7 Trg Republike - Mirijevo 4

TRASA: Trg Republike - Braće Jugovića - Dečanska - Trg Nikole Pašića - Bulevar kralja Aleksandra - Ruzveltova – Mije Kovačevića - Dragoslava Srejovića - Jovanke Radaković - Mirijevski venac - Rableova - Mihaila Bulgakova - Koste Nađa - Mirijevo 3- Koste Nađa - Semjuela Beketa – Ljubiše Miodragovića - Mirijevo 4

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L8 Studentski trg - Medaković 3

TRASA: Studentski trg - Vase Čarapića - Trg Republike - Kolarčeva - Terazije - Kralja Milana - Trg Slavija - Makenzijeva – Cara Nikolaja II - Mileševska - Žička - Vojislava Ilića - Svetozara Radojčića - Medaković 3

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L9 Trg Slavija - Konjarnik

TRASA: Trg Slavija - Bulevar oslobođenja - Ustanička – Konjarnik

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L10 Pančevački most - Kumodraž

TRASA: Pančevački most (Dunav stanica) - Poenkareova - Jovana Avakumovića - Bulevar despota Stefana – Mitropolita Petra - Zdravka Čelara - Starine Novaka - Beogradska - Trg Slavija - Bulevar oslobođenja - Trg oslobođenja - Vojvode Stepe - Kumodraž

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L11 Pančevački most - Kneževac

TRASA: Pančevački most (Dunav stanica)  - Poenkareova - Venizelosova - Žorža Klemansoa - Francuska - Trg Republike - Kolarčeva - Terazije - Trg Nikole Pašića - Bulevar kralja Aleksandra - Kneza Miloša - Mostar - Bulevar vojvode Mišića - Radnička - Vijadukt - Kirovljeva - Požeška - Trgovačka – Ace Joksimovića - Ratka Mitrovića - Kneza Višeslava - Pilota Mihaila Petrovića - Miška Kranjca - Patrijarha Dimitrija - Oslobodilaca Rakovice - Kneževac

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L12 Banjica 2 - Zvezdara (Čingrijina)

TRASA: Banjica 2 - Paunova - Crnotravska - Neznanog junaka – Bulevar kneza Aleksandra Karađorđevića - Bulevar vojvode Putnika - Kneza Miloša - Takovska - Jaše Prodanovića - Cvijićeva - Dimitrija Tucovića - Čingrijina - Zvezdara (Čingrijina)

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L13 Zemun (Novi grad) - Blok 44

TRASA: Zemun (Novi grad) - Kupreška - Krajiška - Jakšićeva - Slovenska - Geteova - Atanasija Pulje - Hercegovačka - Rada Končara - Ugrinovačka - Novogradska - Cara Dušana - Trg Branka Radičevića - Glavna - Avijatičarski trg - Nikolaja Ostrovskog - 22. oktobra - Vrtlarska - Ivićeva - Tošin bunar - Zemunska - Vojvođanska – dr Ivana Ribara - Jurija Gagarina - Nehruova - Blok 44

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L14 Trg Slavija - Resnik

TRASA: Trg Slavija (Birčaninova) - Katićeva - Birčaninova – Bulevar oslobođenja - Trg oslobođenja - Bulevar oslobođenja – Crnotravska - Borska - Miška Kranjca - Patrijarha Dimitrija - Kružni put - Slavka Miljkovića - 13. oktobra - Aleksandra Vojinovića - Resnik (Železnička stanica)

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L15 Ustanička - Banovo brdo

TRASA: Ustanička - Živka Davidovića - Ustanička - Vojislava Ilića - Svetozara Radojičića - Braće Jerkovića - Voždovački kružni put - Save Maškovića - Crnotravska - Borska - Miška Kranjca - Vijadukt - Pilota Mihaila Petrovića - Kneza Višeslava - Ratka Mitrovića - Ace Joksimovića - Trgovačka - Đorđa Ognjanovića - Požeška – Banovo brdo

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L16 Mirijevo - Stari Železnik

TRASA: Mirijevo - Mirijevski venac - Vitezova Karađorđeve zvezde - Milana Rakića - Mite Ružića - Bulevar kralja Aleksandra - Gospodara Vučića - Grčića Milenka - Južni bulevar - Silazna rampa - Franse D' Eperea - Mostar - Bulevar vojvode Mišića - Radnička - Savska magistrala - Svetolika Lazarevića Laze - Radnička - Maršala Tolbuhina - Milorada Jovanovića - Vodovodska - Lole Ribara - Radnih akcija - Lole Ribara – Svete Milutinovića - 29. novembra – Stari Železnik

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L17 Zeleni venac – Petlovo brdo

TRASA: Zeleni venac - Jug Bogdanova - Kraljice Natalije - Kneza Miloša - Mostar - Bulevar vojvode Mišića - Radnička - Savska magistrala - Svetolika Lazarevića Laze - Radnička - Maršala Tolbuhina - Trgovačka - Ibarska magistrala - Jedanaeste krajiške divizije - Oplenačka - Georgija Ostrogorskog - Milorada Draškovića – Petlovo brdo

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L18 Zvezdara 2 - Bežanijska kosa

TRASA: Zvezdara 2 - Volgina - Ljubice Luković - Severni bulevar - Veljka Dugoševića - Svetog Nikole - Ruzveltova - Kraljice Marije - 27. marta - Majora Ilića - Svetogorska - Makedonska - Dečanska - Terazijski tunel - Zeleni venac - Brankova - Brankov most - Bulevar Mihajla Pupina - Pariske komune - Narodnih heroja - Milutina Milankovića - Tošin bunar - Nikole Dobrovića - Marka Čelebonovića - Dr Huga Klajna - Nedeljka Gvozdenovića - Bežanijska kosa

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L20 Novi Beograd (Blok 45) - Nova Pazova

TRASA: Novi Beograd (Blok 45) - dr Ivana Ribara - Jurija Gagarina - Omladinskih brigada - Bulevar Mihajla Pupina – Aleksandra Dubčeka - Nikolaja Ostrovskog - Avijatičarski trg - Glavna - Trg Branka Radičevića - Cara Dušana - Batajnički put - Majora Zorana Radosavljevića - Pukovnika Milenka Pavlovića - Novosadski put M 22-1 - Nova Pazova

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L21 Banjica 2 - Zemun (Novi grad)

TRASA: Banjica 2 - Paunova - Crnotravska - Neznanog junaka – Bulevar kneza Aleksandra Karađorđevića - Ljutice Bogdana - dr Milutina Ivkovića - Trg oslobođenja - Bulevar oslobođenja - Trg Slavija - Nemanjina - Savski trg - Karađorđeva - Stari savski most - Staro sajmište - Bulevar Mihajla Pupina - Pariske komune - Tošin bunar - Prilaz - Prvomajska - Geteova - Krajiška - Kupreška – Zemun (Novi grad)

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L22 Banovo brdo - Borča

TRASA: Banovo brdo - Požeška - Kirovljeva - Visoka - Paštrovićeva - Radnička - Most na Adi - Jurija Gagarina - Marka Hristića - Đorđa Stanojevića - Omladinskih brigada - Bulevar Mihajla Pupina - Aleksandra Dubčeka - 22. oktobra - Vrtlarska - Ugrinovačka - Banatska - Cara Dušana - Pupinov most- Severna tangenta- Zrenjaninski put - Bratstva i jedinstva - Bele Bartoka - Borča 3

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L23 Zemun (Kej oslobođenja) - Novi Železnik

TRASA: Zemun (Kej oslobođenja) - Marka Nikolića - dr Jovana Subotića - Stevana Markovića - Avijatičarski trg - Nikolaja Ostrovskog - Aleksandra Dubčeka - Bulevar Mihajla Pupina - Omladinskih brigada - Bulevar Arsenija Čarnojevića - Gazela - Bulevar vojvode Mišića - Radnička - Vijadukt - Kirovljeva - Požeška - Đorđa Ognjanovića - Vodovodska - Lole Ribara - Radnih akcija - Avalska - Darinke Radović – Novi Železnik

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L24 Vidikovac - Novi Beograd (Mileve Marić Ajnštajn)

TRASA: Vidikovac - Patrijarha Joanikija - Kneza Višeslava – Ratka Mitrovića - Spasovdanska - Trgovačka - Maršala Tolbuhina - Radnička - Svetolika Lazarevića Laze - Savska magistrala - Radnička - Most na Adi - Jurija Gagarina - Gandijeva - Japanska - Interna saobraćajnica između Japanske i Evropske ulice - Evropska - dr Ivana Ribara - Jurija Gagarina – Interna saobraćajnica između naselja dr Ivan Ribar i Mileve Marić Anštajn – Novi Beograd (Mileve Marić Ajnštajn)

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L25 Borča - Novi Beograd (Blok 45)

TRASA: Borča - Bele Bartoka - Bratstva i jedinstva - Valjevskog odreda - Ivana Milutinovića - Zrenjaninski put - Pančevački most - Bulevar despota Stefana - Braće Jugovića - Dečanska – Terazijski tunel - Zeleni venac - Brankova - Brankov most - Bulevar Mihajla Pupina - Milentija Popovića - Bulevar Milutina Milankovića - Antifašističke borbe - Jurija Gagarina - Gandijeva - Japanska - Interna saobraćajnica između Japanske i Evropske ulice - Evropska - dr Ivana Ribara – Novi Beograd (Blok 45)

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L26 Omladinski stadion - Padinska skela

TRASA: Omladinski stadion - Pančevački most - Zrenjaninski put - Srpskog husarskog puka - Dejana Smiljkovića - Padinska skela

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L27 Omladinski stadion - Pančevo (Hotel „Tamiš“)

TRASA: Omladinski stadion - Pančevački most - Pančevački put - Pančevo (Hotel Tamiš)

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L28 Vukov spomenik - Veliko selo

TRASA: Vukov spomenik - Kraljice Marije - Bulevar kralja Aleksandra - Ruzveltova - Mije Kovačevića - Višnjička - Slanački put - Slanci - Maršala Tita - Beogradska - Veliko selo

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L29 Trg Slavija - Begaljica

TRASA: Trg Slavija - Beogradska - Bulevar Kralja Aleksandra - Smederevski put - Bulevar oslobođenja - Bulevar Jugoslovenske armije - Vučka Milićevića - Borisa Kidriča - Begaljica

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L30 Trg Slavija - Glumčevo brdo

TRASA: Trg Slavija - Bulevar oslobođenja - Trg oslobođenja – Bulevar oslobođenja - Baštovanska - Paunova - Bulevar oslobođenja - Bulevar JNA -Bulevar Patrijarha Germana - Avalska - Ripanj - Glumčevo brdo

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L31 Admirala Geprata - Velika Moštanica

TRASA: Admirala Geprata - Kneza Miloša - Mostar - Bulevar vojvode Mišića - Radnička - Savska magistrala - Bore Stankovića - Savska - Lole Ribara - Stevana Filipovića - Beogradska - Sremčica - Ibarska magistrala – Velika Moštanica

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L32 Admirala Geprata - Progar (preko Surčina i Jakova)

TRASA: Admirala Geprata - Kneza Miloša - Mostarska petlja - Gazela - Bulevar Arsenija Čarnojevića - Tošin bunar - Zemunska - Vojvođanska - Surčinska - Vojvođanska (Surčin) - Braće Nikolić - Surčin - Put za Jakovo - Maršala Tita - Vojvođanska (Jakovo) - Jakovo - Put za Boljevce - Maršala Tita - Boljevci - Braće Gavrajić - Put za Progar - Vlade Obradovića Kamenog - 12. avgusta – Progar

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta



L33 Novi Beograd (Paviljoni) - Busije (preko Dobanovaca i Ugrinovaca)

TRASA: Novi Beograd (Paviljoni) - Bulevar maršala Tolbuhina - Bulevar Mihajla Pupina - Omladinskih brigada - Bulevar Arsenija Čarnojevića - Autoput Beograd-Zagreb - Ugrinovačka - Zemunska - Partizanska - Dobanovci - Ugrinovacka - Put za Ugrinovce - Beogradska (Ugrinovci) – Ugrinovci - Beogradska (Ugrinovci) - Put za Ugrinovce - Prote Jeftimija Ivanovića - Mojsija Lazarevića - Trandafila Duke - dr Laze Kostića – Busije

Period jutarnjeg saobraćanja linije: 05:30 – 08:00

Period večernjeg saobraćanje linije: 17:30 – 20:00

INTERVAL između polazaka: 15 minuta





Izvor: GSP Beograd